مسیر اراک به مشهد

مسیر اراک به مشهد

مسیر اراک به مشهد

یکی از کلان‌شهرهای ایران و از بزرگترین شهرهای مرکز ایران و مرکز استان مرکزی و شهرستان اراک است.

این شهر از شمال به تفرش و فراهان ، از جنوب به خمین و محلات و دلیجان ، از شرق به استان قم و از غرب به خنداب منتهی می شود و ارتفاع آن از سطح دریا ۱۷۵۰ متر می باشد.

اراک از بزرگرترین شهرهای صنعتی ایران است که از لحاظ وجود صنایع مادر، دومین و بطور کلی یکی از چهار قطب صنعتی کشور محسوب می‌شود.

شهر اراک دارای زمستان‌های سرد و مرطوب و تابستان‌های گرم و خشک می باشد و کوه‌های اطراف شهر، تالاب میقان و دشت فراهان بر آب و هوای آن تأثیر می‌گذارند.

دوستان و هموطنان ما در اراک ، مسیر اراک به مشهد را که مسیری نسبتا طولانی می باشد را با راههای پیشنهادی یارگشت دنبال کنید.

 

مسیر اراک به مشهد

 

شماره مسیر

کیلومتر

زمان

۱

۱۱۷۵ ۱۳ ساعت و ۲۰ دقیقه

۲

۱۴۲۵

۱۶ ساعت و ۱۵ دقیقه

۳ ۱۴۸۰

۱۶ ساعت و ۵۵ دقیقه

 

مسیر شماره ۱ :

با شروع سفر از اراک وارد بزرگراه شمالی شده و بطرف جاده سلفچگان حرکت کنید. درادامه بسمت شهر مقدس قم حرکت کرده و بعد از گذشتن از این شهر وارد جاده قدیم تهران _ قم شوید.

جاده حسن آباد _ چرمشهر _ ورامین را دنبال کرده تا به شهر ورامین برسید. از بلوارشهیداردستانی و قمی در ورامین بطرف جاده شریف آباد _ حیدرآباد حرکت کنید. شهرهای گرمسار ، آرادان و سرخه را گذرانده تا به سمنان برسید.

درادامه شهرهای دامغان ، شاهرود ، میامی و سبزوار را پشت سر گذاشته تا به نیشابور و بزرگراه مشهد _ نیشابور برسید . مسیر را تارسیدن به بلوار جمهوری و مشهد مقدس ادامه دهید.

مسیر شماره ۲ :

با شروع سفر از اراک وارد بزرگراه شمالی شده و بطرف جاده سلفچگان حرکت کنید. درادامه بسمت شهر مقدس قم حرکت کرده و بعد از گذشتن از این شهر، از بلوار ولیعصر و جاده جمکران ، بطرف جاده قم _ کاشان حرکت کنید.

شهرهای کاشان و زواره را گذرانده تا به جاده نایین _ انارک و سپس انارک _ خور برسید. وارد جاده جندق شده و تا رسیدن به جادهبیارجمند _ طرود برانید. جاده شاهرود _ سبزوار را در پیش گرفته و با گذشتن از شهر نیشابور و بینالود بسمت مشهد حرکت کنید.

مسیر شماره ۳ :

وارد بزرگراه شمالی شده و بطرف جاده سلفچگان حرکت کنید. درادامه بسمت شهر مقدس قم حرکت کرده و بعد از گذشتن از این شهر، از بلوار ولیعصر و جاده جمکران ، بطرف جاده قم _ کاشان حرکت کنید.

شهرهای کاشان و بادرود و اردستان را پشت سر گذاشته تا به نایین برسید. وارد بزرگراه نایین _ اردکان شده و بسمت شهر میبد حرکت کنید. سپس بسمت رباط پست بادام حرکت کرده تا به جاده طبس برسید.

شهر فردوس گذرانده تا به جاده گناباد _ تربت حیدریه و بعد مشهد _ تربت حیدریه برسید. مسیر را تا رسیدن به مشهد مقدس ادامه دهید.

 

مکان های دیدنی و جذاب گردشگری در اراک عبارتند از :

بازار اراک

تالاب میقان

ارگ اراک

منطقه دره گردو

موزه سلطان آباد

کلیسای گریگوری

پل تاریخیدوآب

غار چال نخجیر

روستای چناس

عمارت کلاه فرنگی

درباره نویسنده

مطالب مرتبط