مسیر سمنان به مشهد

مسیر سمنان به مشهد

مسیر سمنان به مشهد

سمنان مرکز استان و شهرستان سمنان می باشد و از شمال با شهرستان مهدی شهر ، از غرب با شهرستان سرخه ، از جنوب با استان اصفهان و کویر لوت و از شرق با شهرستان دامغان هم مرز می باشد.

این شهرستان در طول جغرافیایی ۵۳ درجه و ۲۳ دقیقه و عرض جغرافیایی ۳۵ درجه و ۳۴ دقیقه قرار گرفته و ارتفاع آن از سطح دریا ۱۲۰۰ متر است. آب و هوای این شهر در تابستان گرم و در زمستان سرد می‌باشد. بارندگی‌های این شهر، اکثراً در فصول سرد سال رخ می دهد و میزان متوسط بارندگی سالانه آن حدود ۱۵۰میلی‌متر می‌باشد.

به همراهان عزیز و همیشگی سایت یارگشت توصیه می شود ، مسیر سمنان به مشهد را با مسیرهای پیشنهادی ما همراه باشید.

 

مسیر سمنان به مشهد

 

شماره مسیر

کیلومتر

زمان

۱ ۶۵۴ ۷ ساعت و ۵ دقیقه
۲ ۶۷۲ ۷ ساعت و ۵۵ دقیقه
۳ ۷۵۶ ۹ ساعت

 

مسیر شماره ۱ :

با شروع سفر از شهر سمنان ، وارد جاده طرود _ معلمان شده و با گذشتن از طرود وارد جاده شاهرود _ طرود می شوید. درادامه مسیر جاده بیارجمند _ طرود را در پیش گرفته و از شهر بیارجمند بگذرید.

وارد جاده شاهرود _ سبزوار شده   و در ادامه بطرف جاده نیشابور حرکت کنید. در مسیر بزرگراه نیشابور قرار گرفته و تا رسیدن به مشهد مقدس به مسیر خود ادامه دهید.

 

مسیر شماره ۲ :

با شروع سفر از شهر سمنان ، وارد جاده طرود _ معلمان شده و با گذشتن از طرود وارد جاده شاهرود _ طرود می شوید. درادامه مسیر جاده بیارجمند _ طرود را در پیش گرفته و از شهر بیارجمند بگذرید.

وارد جاده شاهرود _ سبزوار شده  و با گذشتن از شهر سبزوار وارد جاده ترانزیت سبزوار_ خوشاب _ سرولایت شده و در ادامه وارد جاده قوچان شوید . شهر چناران و گلبهار را گذرانیده و مسیر را تا رسیدن به مشهد ادامه دهید.

 

مسیر شماره ۳ :

از شهر سمنان ، وارد جاده طرود _ معلمان شده و با گذشتن از طرود وارد جاده شاهرود _ طرود می شوید. درادامه مسیر جاده بیارجمند _ طرود را در پیش گرفته و از شهر بیارجمند بگذرید.

وارد جاده بیارجمند _ خانخودی شده و شهرهای بردسکن و کاشمر را در استان خراسان جنوبی گذرانیده تا به تربت حیدریه رسیده و وارد بزرگراه کنارگذر تربت حیدریه شوید. در ادامه وارد بزرگراه مشهد _ تربت حیدریه شده و بعد از گذشتن از آزادراه مشهد _ باغچه ، مسیر را تا رسیدن به مشهد ادامه دهید.

 

تعدادی از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری سمنان عبارتند از :

مسجد جامع سمنان

دروازه ارگ سمنان

برج چهل‌دختران

بقعه پیرعلمدار

موزه هنرهای معاصر شرق کشور

بازار مرده‌ها

کاروانسراهای شاه عباسی

خانه سمنانی‌ها

کاروانسرای شاه سلیمانی آهوان

قلعه‌های سارو

مسجد جامع زاوقان سمنان

منار سلجوقی مسجد جامع

گرمابه پهنه

موزه گرمابه پهنه سمنان

کاروانسرای سنگی آهوان

گورستان سنادره

عمارت و باغ امیر سمنان

کاروانسرای نصف جهان

موزه سکه استان سمنان

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط