مسیر کرمانشاه به مشهد

مسیر کرمانشاه به مشهد

مسیر کرمانشاه به مشهد

کرمانشاه مرکز شهرستان و استان کرمانشاه می باشد و از سمت شمال به استان کردستان ، از سمت شرق به شهرستان صحنه ، از سمت غرب به شهرستان اسلام آبادغرب و از سمت جنوب به استان ایلام محدود می شود. این شهر بزرگترین شهر کردنشین ایران بوده و دارای آب و هوایی سرد و کوهستانی است.

ارتفاع این شهرستان از سطح دریا ۱۴۰۰ متر بوده و در موقعیت ۳۱ / ۳۴ درجه شمالی و ۰۶ / ۴۷ درجه شرقی قرار گرفته است.

به هموطنان غیور و پهلوان در استان و شهر کرمانشاه توصیه می شود ، مسیر کرمانشاه به مشهد را با یارگشت و مسیرهای پیشنهادی همراه باشند.

 

مسیر کرمانشاه به مشهد

 

شماره مسیر

کیلومتر

زمان

۱

۱۳۸۵

۱۴ ساعت و ۴۵ دقیقه

۲ ۱۳۸۸

۱۵ ساعت و ۱۰ دقیقه

۳ ۱۷۱۷

۱۸ ساعت و ۵۰ دقیقه

 

مسیر شماره ۱ :

سفر خود را از کرمانشاه و بزرگراه امام خمینی شروع کرده و بطرف شهر صحنه حرکت می کنیم. در ادامه وارد جاده کنگاور شده و شهر اسدآباد را گذرانده و سپس بطرف بزرگراه همدان _ سنندج حرکت کنید تا به همدان برسید.

از جاده فرودگاه درهمدان بطرف بلوار شهید همدانی راه افتاده و به آزادراه ساوه _ همدان برسید. با گذشتن از کمربندی ساوه بطرف آزادراه تهران _ ساوه حرکت کنید. شهر رباط کریم را پشت سرگذاشته و از آزادراه تهران _ قم وارد جاده وهن آباد _ رباط کریم شوید.

جاده حسن آباد _ چرمشهر _ ورامین را دنبال کرده تا وارد آزادراه قم _ گرمسار شوید. در مسیر از شهرهای گرمسار، آرادان ، سرخه را دیدن کنید تا به سمنان برسید.از آنجا بطرف دامغان برانید و با گذشتن از شهرهای شاهرود ، سبزوار ونیشابور بسوی مشهد حرکت کنید.

مسیر شماره ۲ :

از بزرگراه امام خمینی در کرمانشاه بطرف شهر صحنه رهسپار شوید. بطرف جاده نهاوند و سپس نهاوند _ ملایر در استان همدان حرکت کنید.از بزرگراه ملایر _ بروجرد و بلوار علی طوسی وارد بزرگراه اراک _ ملایر شوید.

با گذشتن از اراک، بطرف سلفچگان و سپس قم حرکت کنید. از بزرگراه امام علی در قم وارد آزادراه قم _ گرمسار شوید.

شهرهای استان سمنان را پشت سر گذاشته و با طی مسیر از دامغان و شاهرود و سبزوار در جاده نیشابور قرار بگیرید. بعد از گذشتن از شهر بینالود مسیر را کاملا ادامه داده تا به شهر امام رضا برسید.

مسیر شماره ۳ :

از بزرگراه امام خمینی در کرمانشاه بطرف شهر صحنه رهسپار شوید. بطرف جاده نهاوند و سپس نهاوند _ ملایر در استان همدان حرکت کنید.از بزرگراه ملایر _ بروجرد و بلوار علی طوسی وارد بزرگراه اراک _ ملایر شوید.

با گذشتن از اراک، بطرف سلفچگان و سپس قم حرکت کنید. از بزرگاه امام علی در قم و سپس آزادراه امیرکبیر ، بطرف کاشان حرکت کنید. شهرهای نطنز ، اردستان و زواره را گذرانده تا وارد جاده انارک _ خور شوید. جاده جندق را دنبال کرده و بطرف بیارجمند حرکت کنید. وارد جاده شاهرود _ سبزوار می شوید و با گذشتن از سبزوار و نیشابور بسوی بزرگراه سلسله الذهب در مشهد امام رضا برانید.

 

مهمترین جاذبه های گردشگری و تاریخی کرمانشاه عبارتند از :

طاق بستان

تکیه بیکلربیگی

مسجدعمادالدوله

سنگ نوشته بیستون

معبدآناهیتا

شکارگاه خسرو

دشت ماهیدشت

کوه فرخشاد

مسجد شازده

موزه پارینه سنگی زاگرس

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط